FIZYKOTERAPIA

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

FIZYKOTERAPIA

Fizjoterapia to dyscyplina zajmująca się likwidacją skutków lub łagodzeniem procesów chorobowych i ich następstw, zapobieganiem oraz przywracaniem sprawności człowieka. Ze względu na swój charakter, związany z metodycznie prowadzonym procesem rozwijania, utrzymywania i przywracania maksymalnych zdolności ruchowych i funkcjonalnych człowieka, czerpie także z nauk o kulturze fizycznej, nauk behawioralnych i społecznych (psychologicznych, pedagogicznych i socjologicznych).

Fizykoterapia to rodzaj rehabilitacji medycznej, typ fizjoterapii. Podczas fizykoterapii wykorzystuje się w celach leczniczych zjawiska fizyczne takie jak prąd elektryczny, światło, magnetyzm, ultradźwięki oraz niską temperaturę i oddziałuje za ich pomocą na zmienione chorobowe miejsca. Celem fizykoterapii jest usprawnienie mięśni po urazach, na przykład złamaniach oraz uśmierzenie bólu, a co za tym idzie poprawa komfortu życia w przewlekłych schorzeniach.

Najczęstsze wskazania do wizyty w gabinecie to:

  • uraz czaszkowo-mózgowy lub wielonarządowy,

  • złamania kości lub uszkodzenia stawów,
  • osteoporoza lub zmiany zwyrodnieniowe stawów,
  • schorzenia przewlekłe typu SM, SLA, Mpd, astma,
  • bóle kręgosłupa (najczęściej w odcinku lędźwiowym lub szyjnym),
  • udar mózgu.

ZOZ Rehabilitacyjny „Niezapominajka” oferuje możliwość skorzystania z wielu różnych zabiegów fizjoterapii ( m.in. laseroterapia, magnetoterapia, światłolecznictwo, elektroterapia, masaże).

  REJESTRACJA

KONTAKT TELEFONICZNY

  +48 515 036 195

seniorzy w niezapominajce
Icon

POZNAJ NASZE POZOSTAŁE USŁUGI

Najwyższą jakość świadczonych przez nas usług gwarantuje nasz wykwalifikowany zespół oraz komfortowe warunki stworzone z myślą o naszych pacjentach. Sprawdź, w czym możemy Ci pomóc.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Masz pytania lub wątpliwości? Skontaktuj się z nami. Z przyjemnością odpowiemy na każde Twoje pytanie.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.

Polityka RODO


Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE przez MEDICARE POLSKA Spółka Akcyjna, ul. Jana Ostroroga 8A, 64-100 Leszno.


Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych, marketingowych oraz dokumentacji medycznej na wskazany adres e-mail drogą elektroniczną, w tym przesyłanych przez witrynę internetową http://www.e-niezapominajka.com.pl zgodnie z ogólnym rozporządzeniem RODO, a także ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną od MEDICARE POLSKA Spółka Akcyjna, ul. Jana Ostroroga 8A, 64-100 Leszno.